
Банк Нью-Йорка Меллон, заснований 241 рік тому Александром Гамільтоном, став одним з перших вигодонабувачів нового буму стейблкоїнів. У вівторок компанія Ripple оголосила, що BNY Mellon стане основним кастодіаном резервних активів її стейблкоїна Ripple USD (RLUSD) обсягом $500 мільйонів.
Цей банк, що має коріння з 1784 року, керуватиме активами Ripple, які складаються з казначейських векселів США та інших нот. Також BNY надаватиме технології Ripple та послуги банківських транзакцій для підтримки роботи стейблкоїна.
BNY Mellon вже виконує функцію кастодіана для резервних активів стейблкоїна USDC від Circle, який є другим за величиною стейблкоїном у світі. Стейблкоїни – це криптовалюти, прив’язані до активів, таких як долар США, і вони відіграють ключову роль у криптоіндустрії, забезпечуючи більшість обсягу транзакцій.
Джек Макдональд, старший віце-президент Ripple, назвав BNY “ідеальним партнером” для ініціативи стейблкоїна. “BNY поєднує експертизу у сфері кастоді та сильне прагнення до фінансових інновацій у цій швидко змінюваній обстановці”, – додав він.
Весь Уолл-Стріт тепер намагається зрозуміти, як скористатися очікуваним зростанням популярності стейблкоїнів, оскільки у Конгресі обговорюють потенційне законодавство щодо їх регулювання з підтримкою президента Трампа.
Акції Circle зросли після виходу на публічний ринок минулого місяця. Група великих банків, включаючи JPMorgan Chase, Wells Fargo, Citigroup і PNC, розглядають можливість спільного впровадження стейблкоїнів.
Принаймні два великі інститути з Уолл-Стріт – Morgan Stanley і Charles Schwab – планують запропонувати криптовалюти через свої платформи управління капіталом наступного року. Charles Schwab вже пропонує маржинальні кредити під заставу активів у криптовалютних ETF.
BNY Mellon має явну перевагу у заробітку на стейблкоїнах та інших цифрових активах. У жовтні 2022 року цей великий кастодіан став першим великим банком США, який запустив послугу кастодії для криптовалют після отримання специфічного регуляторного схвалення.