Торговельна війна Трампа

Глобальні інвестори закликали адміністрацію президента США Дональда Трампа пришвидшити торгову війну, щоб зрозуміти її наслідки. На щорічній конференції в Інституті Мілкена, що відбулася 5 травня, міністр фінансів США Скотт Бессент намагався заспокоїти присутніх, пояснюючи, що тарифи, які запровадив Трамп, є лише частиною трьохсекторного плану для підвищення продуктивності американської економіки.

Бессент зазначив, що “економічна програма Трампа більше, ніж просто сума її частин”. Він підкреслив, що всі політики взаємопідтримують одна одну, сприяючи зміцненню позицій США як глобального фінансового центру.

Проте учасники конференції висловили бажання, щоб адміністрація Трампа пришвидшила торгову війну, адже це допоможе їм зрозуміти, до чого все йде. Генеральний директор Citigroup Джейн Фрейзер передбачає три етапи тарифів Трампа, які підвищили середній податок на імпорт з 2,5% до приблизно 25%.

Перший етап полягає в тому, що бізнеси та споживачі пришвидшили покупки, намагаючись уникнути вищих витрат, що наразі виглядає як збільшення споживання. Наступний етап передбачає скорочення витрат, найму та інвестицій, поки всі чекають на подальший розвиток подій у торговій війні. Третій етап стане фінальною стадією, коли стане зрозуміло, які тарифи залишаться.

Трамп наклав тарифи на багато країн, але основною метою є Китай, на імпорт з якого вже накладено тарифи до 145%. У відповідь Китай ввів тарифи на деякі американські товари до 125%. У разі збереження таких тарифів, результати можуть призвести до зниження виробництва в Китаї та зростання цін і дефіциту товарів у США.