Токенізація грошових ринків Goldman Sachs

Goldman Sachs та Банк Нью-Йорка Меллон запустили спільний проект, що дозволить інституційним інвесторам торгувати грошовими ринками цілодобово, використовуючи технологію блокчейн для токенізації активів.

Ця співпраця між відомим інвестиційним гігантом та 241-річним банком, заснованим Олександром Гамільтоном, демонструє, як традиційні фінансові установи все більше впроваджують цифрові активи у свою діяльність, особливо в умовах покращення регуляторного середовища для криптоіндустрії.

Goldman Sachs і Банк Нью-Йорка Меллон скористаються власною платформою токенізації, розробленою Goldman, для ведення обліку обраних грошових ринків БНЙМ. У проекті також беруть участь управляючі активами, такі як BlackRock, Federated Hermes і Fidelity Investments.

Прихильники токенізації грошових ринків вважають, що це дозволить значно знизити витрати та час на передачу фінансових інструментів, оскільки вони функціонують подібно до стейблкоїнів, що прив’язані до долара.

Ці активи можуть використовуватись на криптовалютних біржах як забезпечення для кредитів. Лаїд Маджіягбе, глобальний керівник ліквідності БНЙМ, зазначив, що цей проект є “першим кроком”. Банк продовжить вести офіційний облік та розрахунки для фондів відповідно до чинних норм.

Токенізаційна платформа Goldman Sachs, відома як GS DAP, отримала увагу приблизно через півроку після оголошення про можливий її випуск як “розподіленого технологічного рішення, що належить галузі”.

На даний момент існує понад 40 токенізованих грошових ринків, хоча більшість з них мають менше ніж $1 мільярд активів. Фонд BUIDL від BlackRock вартістю $2.4 мільярди становить приблизно половину ринку в $5 мільярдів.