
Конгрес США ухвалив законопроект, що створює першу федеральну структуру для стейблкоїнів, які забезпечені доларом. Законопроект, відомий як GENIUS Act, отримав підтримку 308 голосів “за” при 122 “проти”. Тепер він відправиться на підпис президенту Трампу, який активно просував цей закон у рамках своїх ініціатив для перетворення США на “крипто-столицю світу”.
Додатково, Конгрес ухвалив два інших законопроекти: CBDC Anti-Surveillance State Act та CLARITY Act. Вони забороняють створення цифрових валют центральних банків та визначають контроль над усіма цифровими активами, окрім стейблкоїнів, за Комісією з цінних паперів і бірж (SEC) або Комісією з товарних ф’ючерсів (CFTC).
Прийняття законопроектів стало можливим після тижня, названого “Крипто-тижнем”, коли лідери Республіканської партії працювали над залученням підтримки колег. Трамп також активно інвестує у криптовалюти через кілька власних проектів, серед яких новий стартап World Liberty Financial, що вже запустив стейблкоїн USD1 у партнерстві з BitGo.
Законопроект GENIUS Act визначає, як американські компанії можуть випускати та управляти стейблкоїнами, що, за прогнозами, спростить їхнє впровадження. Однак закон забороняє членам Конгресу та їхнім родинам отримувати прибутки від стейблкоїнів, що викликало обурення деяких демократів.
Зі зростанням популярності стейблкоїнів, банки та інші компанії можуть почати випускати свої власні цифрові валюти. Як зазначив колишній конгресмен Патрік МакГенрі, це забезпечить паритет між банками та небанківськими установами у новій платіжній системі.