Акції Nvidia зростають завдяки міжнародним угодам

Акції компанії Nvidia (NVDA) зросли на 16% за п’ять торгових сесій, що завершилися в п’ятницю. Основна причина цього зростання – оптимізм щодо міжнародного бізнесу компанії, зокрема, угоди на розширення діяльності в Саудівській Аравії та Об’єднаних Арабських Еміратах. Це сталося напередодні звіту про квартальні доходи, який буде опубліковано 28 травня.

У вівторок Nvidia оголосила про співпрацю з новим проектом у сфері штучного інтелекту в Саудівській Аравії Humain, який належить Державному інвестиційному фонду країни. Компанія постачатиме кілька сотень тисяч чіпів штучного інтелекту протягом наступних п’яти років. Ця новина з’явилася на фоні угод між Humain та великими технологічними компаніями США, такими як Amazon, AMD та Qualcomm.

Також у вівторок Bloomberg повідомив, що адміністрація Трампа може укласти угоду, що дозволить Об’єднаним Арабським Еміратам купувати чіпи Nvidia. У п’ятницю Трамп офіційно оголосив про угоду, яка дозволить країні імпортувати півмільйона старих чіпів Hopper AI на рік.

Акції Nvidia зросли на 5,6% у вівторок та ще на 4% у середу, що дозволило їм перейти в позитивну зону за підсумками року. У п’ятницю акції піднялися менше ніж на 1%.

Аналітик CFRA Аарон Сігель зазначив, що їхній прогноз для Nvidia значно покращився останніми тижнями через сприятливі зміни в політиці, зокрема, зменшення тарифів на імпорт з Китаю та скасування правил щодо дифузії штучного інтелекту, хоча невизначеність все ще залишається через розслідування щодо напівпровідників.

На цьому тижні США оголосили про тимчасове торгове перемир’я з Китаєм, що стало позитивним сигналом для Nvidia. Згідно з даними Bloomberg, 13% доходів компанії надходить з Китаю (включаючи Гонконг).

Крім того, Financial Times та Reuters повідомили, що Nvidia планує відкрити центр досліджень і розробок у Китаї.

На початку 2025 року акції Nvidia стикнулися з труднощами через нову дешеву модель штучного інтелекту від китайського стартапу DeepSeek, що викликало скептицизм щодо великих витрат на інфраструктуру AI та побоювання щодо уповільнення витрат.