
Президент США Дональд Трамп досяг значної перемоги, коли Конгрес, контрольований Республіканцями, ухвалив його податковий закон 3 липня, що стало відповіддю на його власний термін. Цей закон викликав змішану реакцію серед економістів і політиків, адже, з одного боку, він виконує передвиборчі обіцянки Трампа, а з іншого — несе в собі ризики для економіки.
Законопроект скасовує податок на доходи з чайових та понаднормову оплату, а також підвищує межу державного боргу на 5 трильйонів доларів. Однак, за словами критиків, його реалізація призведе до збільшення національного боргу на 4 трильйони доларів протягом наступного десятиліття, що може викликати підвищення відсоткових ставок і фінансову нестабільність.
Економісти Лора Тайсон і Ленні Мендонка заявили, що Трамп “зруйнував економіку США”, підкреслюючи, що закон негативно вплине на бідних, позбавить мільйони людей медичного страхування та продовольчої допомоги. Водночас, не всі погоджуються з таким песимістичним прогнозом, зазначаючи, що економічне зростання може сповільнитися, що призведе до зменшення робочих місць і доходів.
Згідно з новими даними, кількість незастрахованих американців може зрости на 16 мільйонів до 2034 року через скорочення медичних витрат на 1 трильйон доларів. Це є найбільшим скороченням федеральних медичних програм в історії США.