Тарифи та економіка США

Президент Федерального резерву Сент-Луїса Альберто Мусалем попередив, що навіть після 90-денного торгового перемир’я між США та Китаєм, тарифи можуть мати “значний” вплив на економіку в короткостроковій перспективі. За його словами, це може уповільнити зростання, знизити зайнятість та вплинути на ціни.

Мусалем зазначив, що монетарна політика центрального банку “в даний час добре позиціонована” для реагування на зміни в торговій політиці, імміграції, податковій політиці та дерегуляції. “Діапазон можливих економічних результатів на найближчі квартали є широким,” – сказав він, підкреслюючи високий рівень невизначеності в економічній політиці.

Багато політиків центрального банку попереджають про підвищення інфляції, високий рівень безробіття та уповільнення економічного зростання через тарифи, запроваджені адміністрацією Трампа. Наразі тарифи залишаються на рівні 10% для більшості країн, поки тривають переговори щодо торгових угод.

Однак, навіть після зниження тарифів, Мусалем вважає, що їхній вплив на економіку залишиться значним. “У цілому, тарифи, ймовірно, зменшать економічну активність і призведуть до подальшого ослаблення ринку праці,” – додав він.

Ключовим питанням для політиків Федерального резерву залишається те, чи буде підвищення цін, викликане торговими політиками Трампа, тимчасовим явищем. Біла дім стверджує, що ФРС повинна розглядати будь-які збільшення цін як одноразові, тоді як багато чиновників ФРС не впевнені в подальшому розвитку подій.

Голова ФРС Джером Пауелл на прес-конференції 7 травня підкреслив, що він чекає на більшу ясність щодо впливу тарифів перед ухваленням рішень про монетарну політику в майбутньому.