Трамп на фоні фармацевтичної індустрії

Адміністрація Трампа продовжує тиск на фармацевтичну промисловість з метою зниження цін на ліки та перенесення виробництв до США. У четвер радник адміністрації Келлі Мінс підтвердив наміри уряду щодо адаптації цін на ліки до європейських стандартів, без конкретизації обов’язкових цін.

«Я не вважаю, що уряд повинен визначати ціну, але ми не хочемо платити більше, ніж інші розвинені країни», – зазначив Мінс на саміті фармацевтичних та біотехнологічних компаній у Нью-Йорку.

Він також звернувся до компаній, таких як Roche, які загрожують скоротити інвестиції: «Це морально неприпустимо. Якщо ви хочете це зробити – будь ласка!»

Адміністрація вже запровадила деякі мита на медичні вироби і планує ввести приблизно 20% мита на ліки, вироблені за межами США. Трампа підписав новий указ, відомий як “Найулюбленіша нація”, який зобов’язує компанії продавати препарати в США за цінами, які не перевищують найнижчі в будь-якій розвиненій країні.

Перед цим указом виробники оголосили про інвестиції на десятки мільярдів доларів у внутрішнє виробництво. Roche оголосила про зобов’язання в $50 мільярдів, Johnson & Johnson – $55 мільярдів, а Eli Lilly – $27 мільярдів.

Проте AstraZeneca відреагувала на новий указ, заявивши, що будь-яка політика цін має бути імплементована з урахуванням думки всіх зацікавлених сторін, щоб уникнути ризиків для пацієнтів та інновацій у біотехнологіях.