Слабкий долар США і фондовий ринок

Слабкий долар США, який досяг трирічного мінімуму, негативно впливає на фондовий ринок, згідно з історичними даними. Так, індекс долара США знизився на 9% з початку року, що викликало занепокоєння серед інвесторів.

На думку Адама Паркера, засновника Trivariate Research, ослаблення долара на 5% або більше відзначалося 16 разів з 2001 року. Середній показник прибутковості акцій США під час таких періодів становив 7,5%, що є шостим найгіршим результатом серед 55 країн, які він аналізував. Країни з найвищою прибутковістю в цей час включають Грецію (+17,6%), Індонезію (+17,5%) та Перу (+16,4%).

Водночас, ринки Малайзії, Південної Африки та Португалії демонстрували позитивну динаміку у всі 16 періодів ослаблення долара. У той же час, країни, такі як Мексика, Ізраїль та Пакистан показали гірші результати, ніж США.

Під час останнього ослаблення долара найбільш постраждали Індонезія (-11%), Данія (-12,1%) та Тайвань (-13,4%). Країни, які продемонстрували найкращі результати в цей період, включають Іспанію (+27,3%), Польщу (+30,7%) та Колумбію (+32,9%).

Сектори, які виграли від падіння долара, включають метали та видобуток, споживчі фінанси та транспортну інфраструктуру. Натомість біотехнології, банки та технології охорони здоров’я показали найгірші результати.

Наразі ринок США зазнає тиску: S&P 500 та Nasdaq впали на 4% в квітні, а Dow Jones — на 5,6%. Також акції Apple знизилися на 8,5%. Ці коливання обумовлені непередбачуваною політикою адміністрації Трампа щодо тарифів, що викликає занепокоєння щодо корпоративних прибутків і загального стану економіки.