
Фондові ринки США відновили більшість втрат після оголошення тарифів президентом Трампом 2 квітня. Незважаючи на це, аналітики Wall Street не впевнені у подальшому зростанні ринку. Як зазначив Кіт Лернер, співголова інвестиційного відділу Truist, “на даний момент у ринку вже не так багато “поганих новин” закладено, а перспектива залишається дуже невизначеною”.
З моменту падіння ринку 8 квітня індекс S&P 500 виріс на 11,5%, Nasdaq Composite – на 14,4%, а Dow Jones – на 7,7%. Сплеск активності стався після затримки тарифів на 90 днів, оголошеної 9 квітня.
Проте, незважаючи на зростання, аналітики відзначають, що ринкова ситуація не змінилася суттєво. Невизначеність щодо тарифної політики триває, а прогнози корпоративних прибутків залишаються розмитими. Економісти попереджають про зростання ймовірності рецесії в США, що може обмежити подальше зростання акцій до моменту появи нового каталізатора.
Головний інвестиційний директор Morgan Stanley, Майк Вілсон, вважає, що S&P 500 буде коливатися в межах 5,000 до 5,500 у найближчому майбутньому. Він зазначив, що досягнення угоди з Китаєм, яка суттєво знизить ефективну ставку мит, може стати чинником, що підштовхне індекс вище 5,500. Зниження процентних ставок Федеральним резервом також може підтримати ринок.
HSBC стала 12-ю компанією на Wall Street, яка знизила прогноз для S&P 500 на кінець року з 6,700 до 5,600. Головний стратег акцій HSBC, Ніколь Інуї, закликала інвесторів формувати свої портфелі “обережно” через ризики високої інфляції, уповільнення зростання та можливу рецесію.